Archiwum projektów zrealizowanych w roku akademickim 2007/2008Udział w konferencjach

W grudniu 2007 uczestniczyliśmy w I Międzynarodowej Konferencji Education in Design, organizowanej przez katowicką Akademię Sztuk Pięknych w Rondzie Sztuki.

W styczniu 2008 wzięliśmy udział w konferencji w Rudzie Śląskiej, poświęconej problemom public relations, w której referat wygłosiła m.in. dr Julia Legomska, pracownik Zakładu Komunikacji Kulturowej.

W maju 2008 uczestniczyliśmy w konferencji "Dialog - Konflikt" we Wrocławiu, w ramach której referat wygłosiła m.in. dr Anna Maj, opiekun Koła i pracownik Zakładu Komunikacji Kulturowej.Festiwal Nauki

Z okazji Festiwalu Nauki w kwietniu 2008 zorganizowaliśmy seminarium naukowe dotyczące kulturowych problemów związanych z kulturą 2.0: Amatorzy kontra profesjonaliści. Wzięli w nim udział członkowie Koła, których teksty zostały opublikowane w pierwszej publikacji z serii Zeszytów Komunikacji Kulturowej: Amatorzy kontra profesjonaliści? Nowe formy komunikacji w kulturze współczesnej. W seminarium uczestniczyli też goście specjalni: wykład dla studentów UŚ wygłosił dr Michał Derda-Nowakowski ("Estetyka w projektowaniu multimediów"), natomiast serwis dziennikarstwa społecznościowego MM Silesia zaprezentował redaktor Marcin Nowak. W czasie Festiwalu odbyły się również warsztaty psychologiczne z zakresu komunikacji interpersonalnej.Przygotowania do Dni Nowych Mediów

Od listopada 2007 trwały też przygotowania do Dni Nowych Mediów. Nawiązaliśmy kontakt z profesorem Derrickiem de Kerckhovem, a także z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, Instytucją Kultury Ars Cameralis, Galerią Rondo Sztuki i Wydawnictwem Naukowym ExMachina. Uzyskaliśmy dofinansowanie naszego projektu od Uniwersytetu Śląskiego i współorganizatorów, a także grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Napisz do nas

kolokomunikacjikulturowej@interia.pl

Koło naukowe

Koło Komunikacji Kulturowej

Plany zajęć

Najnowsze publikacje

Afiliacje

Ważne linki

100 $ Laptop

Projekt zrealizowany przez MIT Media Lab dla UNESCO, którego celem jest dostarczenie najnowszych technologii społeczeństwom marginalizowanym w procesie globalizacji. Projekt zakłada masową produkcję tanich laptopów (u góry na zdjęciu), które będą dostarczane do szkół w biednych częściach świata.

100 $ Laptop